Battery Vtpower VTL255500I. 55Ah - 500A(EN) 12V. Box L2 (242x174x191mm)
Vtpower Battery - 55Ah (C20) 500A 12V/E1
EAN/GTIN:8435582801493
Measurements (mm):242x174x191
Box L2
Equivalent items: C15, CMF55565, D43, MF55565-HK, VTL255500I-GRAY, VTL260480I, VTL260500I
SKU: VTL255500I Category: Tag:
Technical Data
Vtpower Starter Battery. 55Ah (C20)12 Volts, 500 Amps (EN).
Additional Information
Weight 15,09 kg
Dimensions 242 × 174 × 191 mm
CCAEN (A)
500
VOLTAGE (V)
12
C20 (Ah)
55
Terminal
A
Clamping
B13
EAN
SCHEME
1
BOX
L2
Weight 15,09 kg
Dimensions 242 × 174 × 191 mm