Vtpower VTL260500D Battery. 60Ah - 500A(EN) 12V. Box L2 (242x174x191mm)
Vtpower battery - 60Ah (C20) 500A 12V/E0
EAN/GTIN:8435582814875
Measurements (mm):242x174x191
Box L2
SKU: VTL260500D Category: Tag:
Technical Data
Vtpower Starter Battery. 60Ah (C20)12 Volt, 500 Ampere (EN).
Additional Information
Weight 15,09 kg
Dimensions 242 × 174 × 191 mm
CCAEN (A)
500
VOLTAGE (V)
12
C20 (Ah)
60
Terminal
1
EAN
SCHEME
0
BOX
L2
Weight 15,09 kg
Dimensions 242 × 174 × 191 mm