Vtpower VTEFBB2040400I Battery. 40Ah - 400A(EN) 12V. (197x127x220mm)
Vtpower Battery - 40Ah (C20) 400A 12V/E1
EAN/GTIN:8435582804128
Dimensions (mm):197x127x220
SKU: VTEFBB2040400I Category: Tag:
Technical Data
Vtpower Starter Battery. 40Ah (C20)12 Volts, 400 Amps (EN).
Additional Information
Weight 10,95 kg
Dimensions 197 × 127 × 220 mm
CCAEN (A)
400
VOLTAGE (V)
12
C20 (Ah)
40
EAN
SCHEME
1
Weight 10,95 kg
Dimensions 197 × 127 × 220 mm