Battery Vtpower VTIN1801000I. 180Ah - 1000A(EN) 12V. Box G51 (506x212x210mm)
Vtpower battery - 180Ah (C20) 1000A 12V/E3
EAN/GTIN:8435582800885
Dimensions (mm):506x212x210
Box G51
Equivalent items: UMF170L
SKU: VTIN1801000I Category: Tag:
Technical Data
Vtpower Starter Battery. 180Ah (C20)12 Volts, 1000 Amps (EN).
Additional Information
Weight 41,97 kg
Dimensions 506 × 212 × 210 mm
CCAEN (A)
1000
VOLTAGE (V)
12
C20 (Ah)
180
Terminal
A
EAN
SCHEME
3
BOX
G51
Equivalent items: UMF170L
Weight 41,97 kg
Dimensions 506 × 212 × 210 mm