Battery Vtpower VTIN2201200I. 220Ah - 1200A(EN) 12V. Box H52 (509x274x218mm)
Vtpower battery - 220Ah (C20) 1200A 12V/E3
EAN/GTIN:8435582800960
Dimensions (mm):509x274x218
Box H52
Equivalent items: CMF72027, VTIN2201200I-GRAY
SKU: VTIN2201200I Category: Tag:
Technical Data
Vtpower Starter Battery. 220Ah (C20)12 Volts, 1200 Amps (EN).
Additional Information
Weight 55,09 kg
Dimensions 509 × 274 × 218 mm
CCAEN (A)
1200
VOLTAGE (V)
12
C20 (Ah)
220
Terminal
A
EAN
SCHEME
3
BOX
H52
Weight 55,09 kg
Dimensions 509 × 274 × 218 mm