Battery Vtpower VTJP80560I. 80Ah - 560A(EN) 12V. Case D26 (271x175x225mm)
Vtpower Battery - 80Ah (C20) 560A 12V/E1
EAN/GTIN:8435582801363
Dimensions (mm):271x175x225
Box D26
SKU: VTJP80560I Category: Tag:
Technical Data
Vtpower Starter Battery. 80Ah (C20)12 Volts, 560 Amps (EN).
Additional Information
Weight 18,9 kg
Dimensions 271 × 175 × 225 mm
CCAEN (A)
560
VOLTAGE (V)
12
C20 (Ah)
80
Terminal
1
Clamping
B14
EAN
SCHEME
1
BOX
D26
Weight 18,9 kg
Dimensions 271 × 175 × 225 mm