Vtpower VTL260540D Battery. 60Ah - 540A(EN) 12V. Box L2 (242x175x190mm)
Vtpower Battery - 60Ah (C20) 540A 12V/E0
EAN/GTIN:8435582801547
Dimensions (mm):242x175x190
Box L2
SKU: VTL260540D Category: Tag:
Technical Data
Vtpower Starter Battery. 60Ah (C20)12 Volts, 540 Amps (EN).
Additional Information
Weight 15,1 kg
Dimensions 242 × 175 × 190 mm
CCAEN (A)
540
VOLTAGE (V)
12
C20 (Ah)
60
EAN
SCHEME
0
BOX
L2
Weight 15,1 kg
Dimensions 242 × 175 × 190 mm