Vtpower VTL370640I Battery. 70Ah - 640A(EN) 12V. Box L3 (277x174x189mm)
Vtpower Battery - 70Ah (C20) 640A 12V/E1
EAN/GTIN:8435582801615
Measurements (mm):277x174x189
Box L3
SKU: VTL370640I Category: Tag:
Technical Data
Vtpower Starter Battery. 70Ah (C20)12 Volts, 640 Amps (EN).
Additional Information
Weight 17,15 kg
Dimensions 277 × 174 × 189 mm
CCAEN (A)
640
VOLTAGE (V)
12
C20 (Ah)
70
Terminal
1
Clamping
B13
EAN
SCHEME
1
BOX
L3
Weight 17,15 kg
Dimensions 277 × 174 × 189 mm