Vtpower VTL595760D Battery. 95Ah - 760A(EN) 12V. Box L5 (354x174x191mm)
Vtpower battery - 95Ah (C20) 760A 12V/E0
EAN/GTIN:8435582801837
Measurements (mm):354x174x191
Box L5
SKU: VTL595760D Category: Tag:
Technical Data
Vtpower Starter Battery. 95Ah (C20)12 Volt, 760 Amps (EN).
Additional Information
Weight 21,9 kg
Dimensions 354 × 174 × 191 mm
CCAEN (A)
760
VOLTAGE (V)
12
C20 (Ah)
95
Terminal
A
Clamping
B13
EAN
SCHEME
0
BOX
L5
Weight 21,9 kg
Dimensions 354 × 174 × 191 mm