Vtpower VTEFBJP80540D Battery. 80Ah - 540A(EN) 12V. Case D26 (258x172x200mm)
Vtpower Battery - 80Ah (C20) 540A 12V/E0
EAN/GTIN:8435582800649
Dimensions (mm):258x172x200
Box D26
Equivalent items: EFBS95, EL754
SKU: VTEFBJP80540D Category: Tag:
Technical Data
Vtpower Starter Battery. 80Ah (C20)12 Volts, 540 Amps (EN).
Additional Information
Weight 20,51 kg
Dimensions 258 × 172 × 200 mm
CCAEN (A)
540
VOLTAGE (V)
12
C20 (Ah)
80
EAN
SCHEME
0
BOX
D26
Weight 20,51 kg
Dimensions 258 × 172 × 200 mm